kursanci
Kursanci z I edycji kursu Terapii Wisceralnej
Zakończył się pierwszy w Polsce kurs Terapii wisceralnej (Wisceralnej chiropraktyki) wg Ogułowa. W 6-dniowych zajęciach uczestniczyło 14 osób ( w tym 1 osoba z Niemiec). Uczestnicy kursu otrzymali świadectwo-certyfikat, potwierdzające uzyskanie odpowiednich umiejętności.

Profesor Aleksander Ogułow przedstawił wpływ zaburzeń poszczególnych narządów wewnętrznych na stan całego organizmu człowieka, wzajemne związki pomiędzy poszczególnymi narządami oraz ich rolę w powstawaniu chorób tzw. przewlekłych. W praktyczny sposób pokazał, jak rozumiejąc te zależności, doprowadzić do odbudowy prawidłowych, wzajemnych powiązań między narządami, a tym samym, do odbudowy równowagi funkcjonowania organizmu. Bardzo pomocne w tym, jest wykorzystywanie wielowiekowej, ludowej wiedzy, istniejącej w kulturach całego świata - jako działań wspomagających - w szerokim zakresie stosuje się bańki, pijawki, użądlenia pszczół, hemoterapię, ziołolecznictwo, chiropraktykę oraz wiele innych tradycyjnych metod leczniczych. Znajomość tych dziedzin oraz współczesnej fizjologii jest podstawą świadomego i planowanego działania, które przynosi tak zadziwiające efekty…

Rozbudowane przez A. Ogułowa, tradycyjne mapy ciała (strefy refleksyjne poszczególnych narządów, występujące na powierzchni ciała) przy umiejętnym ich stosowaniu, stanowią niezbędne narzędzie pomocnicze w ustaleniu zaburzeń i kontrolowaniu przebiegu stosowanych działań naprawczych. Żadna choroba, ból, żaden wyprysk czy nawet przebarwienie na skórze, nie są przypadkowe. Nasz organizm stale wysyła komunikaty o swoim stanie. Umiejętność „czytania” tych informacji pozwala pełniej zrozumieć potrzeby tej genialnej, samonaprawiającej się i samoregenerującej się istoty jaką jest ŻYWY CZŁOWIEK.

Pobierz: [Strefy projekcyjne narządów - głowa]
Pobierz: [Strefy projekcyjne narządów - tył]
Pobierz: [Strefy projekcyjne narządów przód]

Miejmy nadzieję, że „Terapia wisceralna Ogułowa” znajdzie w Polsce należne jej miejsce w wśród innych terapii naturalnych, a także dzięki swojej ogromnej skuteczności, skłoni medycynę, tzw. akademicką, do zainteresowania się tą metodą pomocy chorym.

Relacja: Jerzy Flakowicz


2
1
3
4
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce.