Przestrzeń serca jako podstawa superświadomości
20 marca 2017
Kawitacja w organizmie
20 marca 2017
Pokaż wszystko

Świadomość serca


Aleksander Gonczarenko – lekarz, fizjolog.

Członek korespondent Międzynarodowej Akademii Nauk Energoinformacyjnych (МАЭИН)

Stałe łączenie – lekarz karetki pogotowia. Obecnie, kierownik Analitycznego laboratorium serca.

1964–1970r. – Instytut Patologii i Terapii Eksperymentalnej ANM ZSSR – laboratorium eksperymentalnej kardiologii.

1970–1982r. – Naukowo-Badawczy Instytut Rehabilitacji Medycznej i Balneologii – eksperymentalne laboratorium fizjologii krwiobiegu. Aspirantura. Temat dysertacji: Mechanizmy adaptacji mieszkańców Północy na Czarnomorskim wybrzeżu Kaukazu.Kier. laboratorium eksperymentalnej fizjologii krwiobiegu.

1982–1989r. – kier. działu fizjoterapii w Zarządzie Głównym Olimpijskiej reprezentacji żeglarskiej Rosji.

W 1964 r. Ukończył Kubański Instytut Medyczny.

Świadomość serca

Nauka nie znalazła jeszcze systemu współrzędnych dla opisania świadomości. Dlatego, uczeni próbują przedstawić obiektywnie jej obecność poprzez chemiczne i neuroelektryczne procesy w mózgu. Wiadomo, że dla mózgu, podstawowym źródłem energii jest glukoza. Według ilości zużywanej krwi, mózg jest na ostatnim miejscu, wśród wszystkich narządów ciała. Mózg znajduje się w całkowitym uzależnieniu od serca. Jeśli w ciągu czterech sekund nie otrzyma krwi, to praca centralnego układu nerwowego ustaje, a razem z nią i świadomość. W tym czasie, wegetatywna część układu nerwowego intensywnie się aktywizuje, poprzez stres anoksyczny. Stres może zatrzymać oddech na okres od trzech do pięciu minut, spada przy tym nasycenie tlenu we krwi mózgu do 20 mm Hg i wyłącza się świadomość. Ciśnienie zmniejsza się do 30 -40 mm Hg, w łożysku naczyniowym następuje rozdzielenie strumieni krwi na transportowy i odżywczy. Kilkakrotnie zmniejsza się ilość odżywczej krwi wzbogaconej glukozą i zużycie tlenu. We krwi pojawia się melatonina, amplituda rytmu alfa zwiększa się. Wszystkie te kolejne działania wyłączają świadomość. W tym stanie mózgu, serce otwiera otwór owalny.
swiadomosc_serca

Otwór ten, znajduje się w przegrodzie międzyprzedsionkowej. W momencie jego otwarcia, część strumienia krwi z prawego przedsionka serca, podąża po embrionalnej drodze krwiobiegu i kieruje się do mózgu. W embriogenezie, otwór owalny jest zawsze otwarty i przez niego, serce układa pierwszą, najbardziej stabilną i najkrótszą drogę dla krwi potrzebnej do rozwoju mózgu. Po urodzeniu, od roku do dwóch lat, otwór ten u 20% dzieci zarasta, u 40% przykrywa się zasłoną, a u pozostałej części – 20-40% otwór nie zamyka się. Jeśli otwór owalny zarasta przedurodzeniowo, to w 100% wypadków dziecko umiera, chociaż, wydawałoby się, że dziecko powinno było urodzić się, już z dojrzałym sercem. Okazuje się, że niezamknięty otwór owalny, z jakiegoś powodu jest konieczny.


W normie, może on mieć różny kształt – okrągły, poprzeczny, okrągławo – podłużny, skośny, półksiężycowaty.otwor

W dojrzałym wieku, otwarcie zasłon otworu, będzie następowało przy niedotlenieniu, napinaniu się, kaszlu, u nurków, w stanie nieważkości, przy długotrwałym zamknięciu oczu, zasypianiu, podczas ciąży, w narkozie, w śnie letargicznym, w stanie otępienia, lunatyzmie, katalepsji, epilepsji, medytacji, hipnozie, mechanicznej asfiksji i anoksji.

W praktyce medycznej przyjęto uważać, że otwarty otwór owalny – to patologia. Klinicznie przejawia się: sinicą trójkąta nosowo-wargowego, symptomami zaburzenia krążenia mózgowego, utratą pamięci, świadomości, równowagi, zawrotami głowy, ciemnieniem w oczach, bólami głowy , żylakami, zakrzepowym zapaleniem żył, arytmią, tachykardią, udarami. Pomimo, że otwór owalny wykryto jeszcze w XVI wieku, dopiero teraz, przy nowoczesnej aparaturze, echokardiografii, tomografii, pojawiła się możliwość rejestrowania momentu jego otwarcia. Jednak moment ten, wciąż jeszcze pozostaje kardiograficznym „znaleziskiem” dla reanimatologów.

Ażeby zarejestrować proces otwarcia otworu owalnego, konieczne jest przeprowadzenie wewnątrzprzełykowej echokardiografii, z dożylnym wprowadzeniem pęcherzyków nadtlenku wodoru, albo substancji kontrastującej. Strumienie znakowanej krwi, z żyły czczej dolnej, w czasie rozkurczu prawej komory, zastawką Eustachiusza są wypychane na wprost, w zagłębienie otworu owalnego i swoim naporem otwierają je. Prędkość tego strumienia osiąga 300 cm / sek., a jego ciśnienie wynosi około 40 mm Hg. Dalej, ta porcja krwi od beleczek podstawy lewej komory, ukierunkowana celowo, płynie do środkowej tętnicy koła Willisa mózgu. Według swojego składu, jest to krew niedotleniona. Ona powoduje inwersję elektroencefalogramu i aktywuje rytm alfa. W ten sposób, serce swoimi strumieniami krwi, zdolne jest celowo zmieniać pracę mózgu. Otwarciu otworu owalnego mogą towarzyszyć: uczucie lotu, halucynacje, twórcze olśnienia, kolorowe sny, jasnowidzenia. Ci ludzie, którzy przebywali w takim stanie, próbują ponownie go przeżyć – moment przejścia świadomości na inny poziom. Okazuje się, że klucz do regulacji świadomości znajduje się w określonych granicach (zakresach) pracy serca i krwi. Widocznie dlatego, liczne religie łączą świadomość z sercem. Tylko poprzez serce, można osiągnąć oświecenie i zjednoczyć sie z Bogiem. Podczas mistycznych praktyk: wchodzenia szamanów w trans, manipulacji voodoo, z ukłuciem w serce, ekstrasensoryki, hipnozy, zombirowania, otwiera się otwór owalny serca.
otwor_owalny

rys3. Otwarty otwór owalny


Nasze eksperymenty pokazały, że przy tym, zawsze poszerza się źrenica. Taki sam efekt występuje w ciemności, przy narkozie, wprowadzeniu morfiny, emocjach strachu, podczas seksu, przyjęcia alkoholu, słodyczy, paleniu. Te działania zawsze zmieniają skład krwi i pracę serca, a ono, ze swojej strony, może otwierać otwór owalny i zmieniać stan świadomości. To, że serce w ekstremalnych sytuacjach, bierze na siebie zarządzanie świadomością, która wykonuje jego decyzje, opisano w licznych kronikach.
Znane historie:

W Niemczech, w 1336 roku, podczas egzekucji, przy królu Ludwiku Bawarskim, Dick von Schaumburg, wziął od króla słowo, że ten ułaskawi tych uczestników buntu, ustawionych w szereg, obok których, przebiegnie po odcięciu głowy. I słowa danego osądzonemu przy całym narodzie, król musiał dotrzymać, kiedy Dick von Chaumburg, rzeczywiście przebiegł bez głowy, koło wszystkich czterech lancknechtów, ustawionych co osiem kroków jeden od drugiego.historia1

W 1528 r., w mieście Radstadt, niewinnie osądzony mnich, udowodnił swoją niewinność tym, że po trzech minutach od egzekucji, obrócił się, starannie położył się na plecach, skrzyżował ręce na piersi i uspokoił się na wieki.
W XVI wieku, w Holandii, dziesięcioletni chłopiec został ranny rapierem. Kiedy umarł, jego ciało poddano sekcji i nie znaleziono śladów mózgu.

Doktor Robinson, w Paryskiej Akademii Nauk, opisał unikalny wypadek. Starszy człowiek został ranny w okolicę ciemieniową, przy czym, wyciekło niewiele krwi. Po upływie jakiegoś czasu, chory niespodziewanie umarł z oznakami epilepsji. Sekcja wykazała, że u umarłego nie było mózgu.


W 1940 roku, doktor Augustin Inturricz (?), wygłosił sensacyjne oświadczenie w Towarzystwie Antropologicznym w Sucre (Boliwia), opisawszy historię choroby umierającego 14-letniego młodzieńca, u którego zamiast mózgu, w czaszce, znajdowało się niewiele ponad 300 gramów wody.


Zdjęcie rentgenowskie czaszki 22-letniego studenta, ze szkockiego miasta Sheffield, wykazało brak mózgu. Jednakże był on nie tylko pełnowartościowym człowiekiem, ale i wyróżnia się IQ równym 126, czyli więcej, niż średnia.


W brytyjskim muzeum wojskowym, istnieje raport kaprala Roberta Krikshou (?). W nim przedstawia się, że podczas starcia wręcz, przy szturmie fortu Amary, kapitan Terens Małwieni (?) ściął szablą głowę żołnierzowi przeciwnika. Ale ciało bez głowy nie runęło na ziemię, a włożyło karabin, w podpórkę, wystrzeliło angielskiemu oficerowi prosto w serce i dopiero po tym upadło.


W archiwum kryminalnego śledztwa w Peterhof, są materiały wielu świadków tego, jak po wojnie, grzybiarzowi w lesie, jakieś urządzenie wybuchowe całkowicie odcięło głowę, jednak on przeszedł bez niej jeszcze dwieście metrów, przy czym, trzy metry po wąziutkiej desce przez strumień i dopiero potem umarł.


Znane świadectwa uczestników II wojny światowej , kiedy żołnierze naocznie obserwowali, jak ciała ich kolegów kontynuowały natarcie na wroga, w czasie kiedy głowa wisiała dosłownie na włosku albo była urwana pociskiem. Do klasycznych zalicza się wypadek, który wydarzył się w USA w 1935 roku. W szpitalu Św. Vincenta w Nowym Jorku urodziło się dziecko bez mózgu, które przeżyło 27 dni. Przy czym było ruchliwe i aktywnie odżywiało się.


We francuskiej klinice, zdjęcie warstwowe wykazało praktycznie, brak mózgu u pacjenta, który przy tym miał doskonałe samopoczucie, co zadziwiło lekarzy.kogut_michael

Kogut «Michael» przeżył bez głowy 2 lata


W rękopisach ławry Trójcy Świętej opisano zdarzenie, które wydarzyło się w klasztorze Pskowsko-Pieczorskim, w 1570 roku. Po tym, jak jego przeor, igumen Korneli wybudował dookoła klasztoru mury bez pozwolenia Iwana Groźnego, ten udał się do klasztoru aby skazać igumena Kornelia. Przeor wyszedł na spotkanie cara przed bramę, z krzyżem w rękach, ale ogarnięty gniewem car był nieubłagany. Rozkazał odrąbać igumenowi głowę. Ciało podniosło się, wzięło w ręce swoją głowę, odwróciło się i poszło do świątyni. Dopiero przy ołtarzu Korneli upadł martwy.. Od tamtej pory drogę, po której szedł igumen, nazywają krwawą drogą i do dzisiaj przystrajają ją kwiatami.

droga

Wszystko to świadczy o tym, że nasza świadomość istnieje nie tylko w mózgu. Jej pamięć przechowuje się we krwi i w sercu. One są zdolne, wykonywać celowo ukierunkowane działania, bez udziału mózgu.

Autor: Aleksander Gonczarenko

Tłumaczenie: Jerzy Flakowicz


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce.